Učíme se v přírodě

Zahradni ucebna 1Naše škola se nachází uprostřed krásného údolí řeky Vltavy. Když sjíždíte silnicí od Klecan, otevře se před Vámi opravdový ráj. Z oken školy lze po celý rok sledovat jednotlivá vegetační období. Učíme se vážit si darů, které nám příroda dává, a také my bychom rádi přispěli alespoň malou měrou k tomu, aby byla zachována pro další generace.

Chtěli bychom svahu nad školou, který je porostlý náletovými dřevinami, vrátit jeho původní ráz, vysadit zde původní dřeviny a zároveň zde vybudovat místo, kde by se dalo v horkém dni usednout, najít zázemí pro malé i velké – děti, rodiče čekající na děti, starší občany.

 

 

Získali jsme grant na přírodní učebnu

Projekt „Učíme se v přírodě, příroda učí nás“ uspěl v rámci 9. výzvy Revolvingového fondu MŽP na podporu přírodních učeben a škola dostala grant na vybudování přírodní učebny.Tento projekt měl být uzavřen dne 15. 9. 2013.

Po nástupu do funkce ředitelky školy jsem zažádala o prodloužení termínu ukončení. Zahrada byla zasažena povodní, bylo potřeba provést sanaci a začít s obnovou školní zahrady. Prodloužením termínu jsme dostali šanci dokončit projekt tak, aby učebna v přírodě mohla být skutečně využívána a prostor okolo jsme mohli nadále zvelebovat i po ukončení tohoto projektu.